Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XXV Niedziela zwykła  – 24.09.2017r.

Ogólnopolska pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

 

 1. W trosce o życie nienarodzonych dzieci w całej Polsce powstała inicjatywa wdrożenia projektu ustawy wprowadzającej częściowy zakaz aborcji. Pod chórem można dowiedzieć się więcej na ten temat i złożyć własny podpis.

 

 1. We wtorek, 26 września zapraszamy wszystkich Czcicieli Miłosierdzia Bożego na Koronkę do Miłosierdzia i Mszę św. o godz. 15.00.

 

 1. W środę nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego  o godz. 18.15.

 

 1. Klub Miłośników Historii zaprasza na spotkanie z okazji obchodów 100-lecia objawień Fatimskich. Spotkanie zatytułowana będzie Fatima – Historia Miłości. Prelekcja odbędzie się w najbliższy czwartek 28 września w domu parafialnym o godz.  19.15.

 

 1. W piątek, 29 września obchodzimy Święto Św, Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i 18.30.

 

 1. W sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.30.

 

 1. 1 października w naszych kościołach rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian – dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe. W przyszłą niedzielę różaniec o godz. 17.30

 

 1. W przyszłą niedzielę, 1 października po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Na Mszy św. o godz. 11.00 w niedzielę poświęcimy różańce dla dzieci I Komunijnych. Na każdej Mszy św. w niedzielę odbędzie się poświęcenie różańców.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 1 października, w I niedzielę miesiąca po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc rodzinie syryjskiej w ramach projektu „Rodzina Rodzinie”.

 

 1. W sobotę, 7 października będzie miała miejsce ogólnopolska akcja „Różaniec do granic”. Zachęcamy do włączenia się w to duchowe wydarzenie. Osobom, które chciałyby udać się na wspólną modlitwę różańcową na gdańskiej plaży w Brzeźnie proponujemy parafialny przejazd autokarem. Zapisy na ten wyjazd w zakrystii.

 

 1. Dzieci ze szkoły podstawowej, które chciałyby przychodzić na ciekawe spotkania pogłębiające ich wiarę prosimy o zgłaszanie się do ks. Wiesława. Chłopcy, którzy chcieliby zostać ministrantami mogą zgłosić się w zakrystii u Ks. Patryka. Zbiórki dla ministrantów odbywają się w soboty o godz. 11.00. Spotkanie ze scholą dzieci odbywa się w sobotę o godz. 10.00. Zapisy u Ks. Wiesława. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Pod chórem można nabywać czasopisma religijne.

 

 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom za złożone ofiary na potrzeby kościoła w ubiegłym tygodniu w wysokości 550 zł. Ofiarę złożyły 4 rodziny. „Bóg zapłać”. Prosimy rodziny o dalsze wsparcie inwestycji związanej z ogrzewaniem naszego kościoła.