Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI Niedziela zwykła  – 23.07.2017r.

 

  1. We wtorek, 25 lipca zapraszamy wszystkich Czcicieli Miłosierdzia Bożego na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Mszę św. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. We wtorek, 25 lipca z okazji św. Krzysztofa, patrona kierowców po Mszy św. o godz. 18.30 dokonamy poświęcenia samochodów na placu przy Domu Parafialnym. Zapraszamy kierowców.

 

  1. W środę nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.15.

 

  1. W piątek, 28 lipca o godz. 8.30 żegnamy Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę przy naszej Kolegiacie Staroszkockiej. Od 28 lipca do 12 sierpnia gromadzimy się o godz. 20.30 na Apelu Jasnogórskim w kościele łącząc się w ten sposób z pielgrzymami. W zakrystii są także bardzo atrakcyjne materiały informacyjne dla pielgrzymujących duchowo, czyli tzw. grupy biało – złotej. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w Gdańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę mogą zapisywać się w zakrystii lub podczas pielgrzymki w sekretariacie.

 

  1. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20.30.

 

  1. Pod chórem można nabywać czasopisma religijne oraz Ojciec ze Zgromadzenia Ojców oblatów rozprowadza kalendarze misyjne na 2018 rok.

 

  1. W przyszły poniedziałek, 31 lipca przypada doroczny odpust w naszej parafii. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18.30, na którą zaprosiliśmy kapłanów należących do Kapituły Staroszkockiej i kapłanów z dekanatu. Na uroczystość odpustową – imieniny parafii św. Ignacego zaproszeni są wszyscy parafianie z całymi rodzinami. W związku z odpustem prosimy panów i panie o pomoc w przygotowaniu kościoła w piątek, 28 lipca na godz. 10.00. Służbę kościelną „Semper Fidelis” prosimy o pomoc w uporządkowaniu terenu kościelnego w piątek o godz. 14.00.

 

  1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom za złożone ofiary na potrzeby kościoła w ubiegłym tygodniu w wysokości 750 zł. Ofiarę złożyły 4 rodziny. „Bóg zapłać”. Prosimy rodziny o dalsze wsparcie inwestycji związanej z ogrzewaniem naszego kościoła.

 

  1. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności

 

śp. Amelia Bartosiewicz lat 93 zam. ul. Granitowa