Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkanocna –  22.04.2018r.

 1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne do Służby Bożej w Kościele. Modlimy się zwłaszcza o dobre powołania kapłańskie do posługi w Archidiecezji Gdańskiej.
 1. Dzisiaj przed naszym kościołem wolontariusze ubrani w żółte koszulki zbierają datki, które zasilą budżet hospicjów. W podziękowaniu przekazując każdemu darczyńcy  żonkil  – kwiat symbolizujący nadzieję. Wesprzyjmy hojnie to dobre nasze Dzieło Miłosierdzia.
 1. Jutro, w poniedziałek 23 kwietnia przypada Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Gdańskiej. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i 18.30.
 1. We wtorek, 24 kwietnia zapraszamy wszystkich Czcicieli Miłosierdzia Bożego na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Mszę św. o godz. 15.00. Zapraszamy.
 1. W środę nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.15. W środę, 25 kwietnia przypada święto św. Marka, ewangelisty.
 1. W sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.30.
 1. W przyszłą niedzielę, 29 kwietnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 rodziców wraz z młodzieżą kl. III gimnazjalnych przygotowujących się w tym roku szkolnym do Sakramentu Bierzmowania.
 1. Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej od 3 klasy do wstąpienia do drużyny harcerskiej. Więcej informacji u ks. Wiesława.
 1. Zachęcamy do indywidualnego duchowego wsparcia bezdomnych ze schroniska św. brata Alberta. Zgłoszenia u ks. Wiesława.
 1. Pod chórem można nabywać prasę katolicką oraz biuletyn parafialny.
 1. Na miesiąc  maj i czerwiec można zamawiać Msze św.
 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom za ofiary na potrzeby kościoła w ubiegłym tygodniu w wysokości 250 zł. Ofiarę złożyły 2 rodziny. „Bóg zapłać”. Prosimy rodziny o dalsze wsparcie inwestycji związanej z ogrzewaniem naszego kościoła.
 1. Informujemy parafian, że w tym roku Uroczystość Rocznicy I Komunii św. obchodzić będziemy wyjątkowo 6 maja 2018 roku o godz. 14.00.
 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Zenon Hajduk lat 83 zam. ul. Jabłońskiego

      śp. Wacław Biźnia lat 62 zam. ul. Ptasia

      śp. Jan Kowalski lat 89 zam. ul. Piaskowa

      śp. Marian Jagodziński lat 81 zam. ul. Trakt Św. Wojciecha

      śp. Bernard Kropidłowski lat 66 zam. ul. Jabłońskiego

Pomódlmy się za naszych zmarłych wspomnianych w wypominkach, za dobrodziejów, ofiarodawców i fundatorów naszego kościoła.