Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Wielkiego Postu– 18.02.2018r.

 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Wszystkim parafianom dziękujemy za serdeczne przyjęcie, życzliwość i za ofiary, które zostały przeznaczone na potrzeby kościoła, na różne opłaty w parafii. „Bóg zapłać”.

 1. Informujemy parafian, że Ks. Arcybiskup Gdański Sławoj Leszek Głódź skierował do naszej parafii na praktykę duszpasterską w Wielkim Poście Diakona Wojciecha Konkol. Serdecznie witamy i życzymy pomyślności w posłudze Ludowi Bożemu.

 1. W środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Dzisiaj w I Niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Pod chórem wyłożone są skarbonki, które prosimy zabrać do swoich domów. Skarbonki z jałmużną wielkopostną przynosimy do kościoła w Wielką Sobotę. (Przeczytać odezwę Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2018 roku).

 1. W środę nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.45.

 1. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, dla młodzieży i pracujących o godz. 19.30.

 1. W piątek, 23 lutego zapraszamy Zespół Charytatywny – Caritas Parafialny na Mszę św. o godz. 18.30. Po Mszy św. spotkanie na plebanii. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu przypada 27 rocznica święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy w modlitwie.

 1. W sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.30.

 1. W przyszłą niedzielę, 25 lutego w całej Polsce odbędzie się zbiórka do puszek dla Misjonarzy – Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży bierzmowanej w tym roku 2018.

 1. Na miesiąc marzec i kwiecień 2018r. można zamawiać Msze św.

 1. Pod chórem można nabyć prasę katolicką, biuletyn i kalendarz parafialny.

 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom za złożone ofiary na potrzeby kościoła w ubiegłym tygodniu w wysokości 1.480 zł. Ofiarę złożyło 10 rodzin. „Bóg zapłać”. Prosimy rodziny o dalsze wsparcie inwestycji związanej z ogrzewaniem naszego kościoła.

 1. Informujemy parafian, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się dla dorosłych, młodzieży i dzieci od 18 marca do 22 marca 2018 roku. (V Niedziela Wielkiego Postu).

 1. „Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci najmniejszych – Mnieście uczynili”. Przez cały okres Wielkiego Postu przynosimy dary żywnościowe, produkty trwałe dla potrzebujących. Prosimy o składanie darów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Można również składać ofiary pieniężne do skarbon w kościele.