Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XXXIII Niedziela zwykła  – 19.11.2017r.

 

 

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Ubogich. Pod chórem są rozdawane Karty Miłosierdzia z wypisanymi uczynkami miłosierdzia. Znajdują się tam trzy działania, z których proponujemy wybrać i zrealizować jedno.

 

  1. W poniedziałek, 20 listopada zapraszamy wszystkich Czcicieli Miłosierdzia Bożego na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Mszę św. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. We wtorek, 21 listopada odbędzie się spotkanie z kościelną służbą „Semper Fidelis” po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 na plebanii. Wszystkich panów serdecznie zapraszamy.

 

  1. W środę nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a w  piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego  o godz. 18.15.

 

  1. W sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.30.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 26 listopada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto ministrantów – całej służby liturgicznej, Akcji Katolickiej, Służby Kościelnej „Semper Fidelis” oraz Seminarium Duchownego w Gdańsku – Oliwie. W przyszłą niedzielę, 26 listopada zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 rodziców wraz z młodzieżą kl. III gimnazjalnych przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek dla Kościoła Prześladowanego na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie i dla potrzebujących.

 

  1. Informujemy parafian, że Telewizja Polska wybrała naszą świątynię na nagranie kolęd. Od piątku rozpoczną się przygotowania kościoła. We wtorek, 28 listopada o godz. 19.00 odbędzie się wielki koncert na który zapraszamy wszystkich parafian. Wstęp wolny.

 

  1. Zapraszamy do nabycia naszego biuletynu oraz czasopism religijnych.

 

  1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom za złożone ofiary na potrzeby kościoła w ubiegłym tygodniu w wysokości 750 zł. Ofiarę złożyły 4 rodziny. „Bóg zapłać”. Prosimy rodziny o dalsze wsparcie inwestycji związanej z ogrzewaniem naszego kościoła.

 

  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności

 

śp. Mariusz Ossowski lat 53 zam. ul. Małomiejska

śp. Jerzy Nalewski lat 65 zam. ul. Granitowa